BLUDNIK Włodzimierz

 Włodek Bludnik


Włodzimierz Bludnik
Artysta malarz i grafik, jest Białorusinem od 1992 roku mieszkającym w Polsce. Ukończył Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W 1998 r. uzyskał dyplom z litografii w pracowni Lucjana Mianowskiego. W swoim dorobku ma kilkanaście wystaw indywidualnych oraz udział w wystawach zbiorowych i plenerach w Polsce, Belgii, Holandii, Rosji, USA i na Białorusi.

  „Bez wątpienia źródłem inspiracji dla Włodka są ludzie uważani za dziwnych i nieprzystosowanych do życia w społeczeństwie, zbytnio pochłonięci myślami i marzeniami oraz ci niebezpiecznie owładnięci urojeniami. Spotyka ich coraz częściej wśród tzw. „normalnych” ludzi. W ich normalność wątpi.
W malarstwie, grafice czy rysunku i niezależnie od używanego narzędzia Włodek zawsze odwołuje się do ludzkiej osoby i ją stawia ponad formalne rozstrzygnięcia na płaszczyźnie płótna, blachy, kamienia, czy papieru. Przywiązuje wagę do twarzy i zachowania człowieka, ale nie przenosi wizerunków wprost. Ważniejsze od portretu – jak sam deklaruje – jest „opisanie ścieżki życia” i „mistycznego oderwania od świata” osób, poruszających się w przestrzeni, którą umownie zwiemy rzeczywistością.
Przysłowiowi „zwykli ludzie” przechodzą do jego obrazów i grafik wcielając się w rolę bohaterów, symboli i metafor ludzkiej egzystencji.”

Monika Polak

  

Prezentacja twórczości:Strona Główna     O Galerii    Nowości    Artyści      Malarstwo      Kontakt

Copyright © Interarte created by Rutcom 2010