SAMSONOWICZ Eugeniusz

Jest absolwentem kierunku formy użytkowe PLSP w Supraślu. Prowadzi pracownię rzeźby i konserwacji architektury. Realizuje tematy typowo rzeźbiarskie (drewno, kamień, stiuk). Interesuje go również rzeźba jako forma użytkowa (lampy, stoły, oświetlenie), rzeźba jako detal architektoniczny (rzeźba skalarna, wystroje elewacyjne, konserwacja).
Eugeniusz Samsonowicz o sobie: „Drugą stroną mojej twórczości jako pewnego rodzaju dopełnienie, przechodzące często w późniejszych etapach realizacji w rzeźbę, jest rysunek i gwasz. Z tematów tych jest bardzo mały krok w kierunku malarstwa, gdzie interesuje mnie światło, głębia, soczystość bryły. W moim przypadku połączenie tych tematów daje mi tak zwaną płodność twórczą z szerokim spojrzeniem na otaczający mnie świat. Ze spojrzeniem na pewno rzeźbiarskim, bardziej ciężkim z uwagi na materiał w którym pracuję.”
„…sztuka to umiejętność kształtowania rzeczywistości w dowolnych formach. Nie tylko zmagając się z płótnem czy materią rzeźby, wizualizacjami... to również kształtowanie otoczenia i przestrzeni swego bytu, wyciskanie piękna z tego, co nas otacza w danej chwili i budowanie (tego czegoś) na bazie doświadczeń, talentu i przeżyć. A to coś, co możemy nazwać czasem sztuką jest wówczas wszechobecne i przypisane do człowieka…”  E. Samsonowicz

WYSTAWY:

1981 - BWA Białystok  "mistrz uczeń"
1991 - Dąbrowa Białostocka -rysunek
1992 - Białystok WOAK - akwarela
1993 - Białstok Politechnika areograf - akwarela
1993 - Tregastel Francja wystawa technik wodnych
1994 - Galeria BTSP Białystok - rysunek
1995 - Białstok WOAK - rysunek
1996 - Białystok Politechnika "Akt w sztuce"
1998 - Białystok WOAK pejzaż
2000 - Tregastel Francja, tempera-gwasz
2003 - Białstok galeria sztuki Spodki- malarstwo
2004-2005 wystawy czasowe USA-KANADA, rzeźba, malarstwo, sztuka użytkowa
2006 - Tykocin GOK, pejzaż

Prezentacja twórczości:Strona Główna     O Galerii    Nowości    Artyści      Malarstwo      Kontakt

Copyright © Interarte created by Rutcom 2010