BOGDANOW Piotr

Ukończył Białoruską Państwową Akademię Sztuk Pięknych. Od 2002 roku jest vice dyrektorem College’u Sztuk Pięknych im. I.W. Archemczika. Członek Białoruskiego Związku Artystów Plastyków.
Jego prace znajdują się w muzeach i prywatnych galeriach Holandii, Niemiec, USA, Rosji, Ukrainy, Białorusi i innych krajów.

„W twórczości Piotra Bogdanowa wyraźnie dźwięczy ta myśl, że idea prawdziwego piękna powinna być uwieńczona dwoma pojęciami – prostotą na początku i lakonicznością na końcu. Podążając za nią tworzy obrazy, w których nie ma tonącej w szczegółach kompozycji i kolorystycznej kakofonii. Jednak zawsze tę prostotę i miękkość przenika ruchem, bądź to kontrastowym, dynamicznym promieniem, łukiem lub maleńkim, pulsującym punktem. Momentalnie powstaje dialog przeciwności, urzekający swoją siłą oddziaływania. Jednakże nie tylko w tym tkwi sekret mistrzostwa artysty. Najbardziej uroczym i silnym kluczem do serca oglądającego stały się romantyczne, ciepłe i delikatne kobiece wizerunki. Kokieteryjnie uśmiechając się ledwo zauważalnym uśmiechem, z rozkoszną masą włosów, spadzistymi ramionami, rozmyślnie zaznaczoną linią bioder i zawsze świetlistym kolorem skóry przyciągają one erotycznością i pełnią miłości. Ich ręce są zdolne wyśpiewać pieśń Miłości, zwabić, objąć, przygarnąć i ukołysać. Zadziwiające, że wszystko to jest ukazane za pomocą tego minimum środków, które nie pozwala na przekroczenie granicy tajemniczości, jego kobiety są wołaniem lub napominaniem Miłości, ale nie żądzy. Piotr Bogdanow przypomina utalentowanego poetę, który z mnogości słów odnajduje jedyne właściwe, na swoich obrazach pokazuje zdumiewająco jasny, otwarty, harmonijny i jednocześnie efemeryczny świat, zapraszający patrzącego do zanurzenia się w jego tajemnice.”
 
Natalia Pawlenko, historyk sztuki

Prezentacja twórczości:

Obrazy dostępne w sprzedaży:

Obrazy sprzedane lub niedostępne:Strona Główna     O Galerii    Nowości    Artyści      Malarstwo      Kontakt

Copyright © Interarte created by Rutcom 2010