CZURAWSKI Włodzimierz

 Włodzimierz Czurawski
Włodzimierz Czurawski
 

Ukończył Państwową Szkołę Plastyczną im. A.K. Glebowa w Mińsku. Wielokrotnie wystawiał swoje prace w rodzinnej Białorusi, m.in. w Grodnie, Mińsku, Wołkowysku.

Jego malarstwo charakteryzuje niezwykła delikatność, subtelność i spokojna, przygaszona kolorystyka. Artysta na swoich pejzażach, czy obrazach przedstawiających martwą naturę potrafi w sposób doprawdy mistrzowski uzyskać efekt niezwykłej, wręcz magicznej głębi.
Zupełnie realne obrazy na tyle przyciągają wzrok, że przez chwilę czujemy się zahipnotyzowani ich pięknem, tajemniczością, przez chwilę znajdujemy się w miejcu, które malarz utrwalił na płótnie nie wiedząc sami, czy byliśmy tam już kiedyś, czy może odwiedziliśmy to miejsce we śne, a może w poprzednim życiu... Pejzaże Włodzimierza Czurawskiego mają tę unikalną właściwość, że chce się w nie wniknąć, zagłębić, zadumać. Artysta po mistrzowsku przekazuje atmosferę swojego wewnętrznego świata, myśli, przeżycia i tajemnice. On widzi urok w strugach deszczu, w cieple nocy, w samotnym chutorze, zagubionym w malowniczym zakątku, w drodze, prowadzącej wędrowca w nieznane. „Wolę malować chmurność, niż błękit nieba. Jesień, deszcz, czasem słońce – to mój nastrój i on mi się podoba” – mówi sam o sobie artysta.
Kwiaty, zazwyczaj najskromniejsze, polne na obrazach Czurawskiego ożywają, na zawsze zachowując swoją świeżość i piękno jakby zaczarowane pędzlem artysty. Czurawski potrafi tchnąć w swoje obrazy duszę, wrażliwą na piękno zwykłych rzeczy i zjawisk, których na co dzień nie mamy czasu zauważać.

Prezentacja twórczości:Strona Główna     O Galerii    Nowości    Artyści      Malarstwo      Kontakt

Copyright © Interarte created by Rutcom 2010